Veľtrh podnikateľských talentov baner

Tlačová správa CODEX Hálova

Študenti z Hálovej predstavia automatické kŕmidlo a aplikáciu na Veľtrhu podnikateľských talentov

Študentská firma zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Hálovej 16 v Bratislave v rámci projektu JA Slovensko predstaví svoj produkt Codex Pet Feeder na Veľtrhu podnikateľských talentov. Koná sa 5. apríla 2022 v OC NIVY. Automatické kŕmidlo bude slúžiť na kŕmenie domáceho zvieratka v určitých časových intervaloch, ktoré si majiteľ môže nastaviť pomocou mobilnej aplikácie.

Na tomto produkte pracovalo vo svojom voľnom čase od júna 2021 trinásť žiakov, ktorí nadviazali na nápad minuloročnej firmy. Každoročne sa aktívni študenti z Hálovej zapájajú do projektu organizovaného spoločnosťou JA Slovensko v spolupráci s aktívnymi učiteľmi a žiakmi stredných škôl. Prichádzajú s nápadmi, na ktorých pracujú približne 10 mesiacov, ukazujú svoju tvorivosť, schopnosť organizovať sa, tímovo spolupracovať. A nielen to. Zažijú aj ozajstné valné zhromaždenie, predaj akcií, ktoré ponúkajú svojim spolužiakom, rodičom a učiteľom v škole, a na záver ich čaká aj zhodnotenie ich hospodárenia.

Na veľtrhu tohtoročná študentská firma predstaví prototyp automatického kŕmidla spolu s funkčnou aplikáciou pre mobilné telefóny a bude dúfať, že sa presadí v tvrdej konkurencii ostatných tímov z celého Slovenska.

Adam Morvay – prezident študentskej firmy

Picture of admin

admin

administrátor webového sídla SPŠE
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp