Článok Kardio zóna

Kardio zóna

Koncom školského roku 2021/2022 sme cez projekt „otvorená škola – podpora športu na SPŠE Hálova“ od BSK získali finančnú dotáciu na zlepšenie športovej infraštruktúry a premenu bývalého skladu telocvičných pomôcok na kardiocentrum pre študentov a zamestnancov našej školy. Z celkovej dotácie 4.700,- EUR sme na projekt kardiocentra použili sumu 3.200,- Eur, v ktorej bola zahrnutá rekonštrukcia objektu , nákup strojov a cvičebných pomôcok. Počas letných prázdnin sa pod šikovnými rukami našich školníkov starý ošarpaný priestor zmenil na krásne a moderné pohybové centrum, ktoré sme v septembri s hrdosťou spustili do prevádzky.

Kardiocentrum prakticky okamžite získalo pozornosť našich študentov a momentálne patrí k najvyťaženejším a najobľúbenejším prostriedkom na zvyšovanie pohybovej výkonnosti a telesnej zdatnosti. V priestoroch kardiocentra sa nachádza 6 strojov na výkon aeróbneho tréningu a sada pomôcok na silový tréning, koordináciu a obratnosť.

Do budúcnosti plánujeme jeho rozšírenie o ďalší bežecký pás a osadenie násteniek s tematickým obsahom. S potešením musíme konštatovať, že tento projekt naozaj zaznamenal veľký úspech a pevne dúfame, že bude stáť za zvýšením záujmu študentov a pracovníkov našej školy o pohybovú aktivitu, ktorá hrá v našich životoch veľmi dôležitú úlohu.

Mgr. Michal Kmotorka

Picture of admin

admin

administrátor webového sídla SPŠE
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp