Pandemická únava banner

Pandemická únava

V posledných dňoch od ľudí často počúvam, že sa len ťažko dokážu sústrediť, dni sa vlečú, každý deň pôsobí rovnako. Sú unavení a bez nálady ani nevedia z čoho, keďže sa nič zvláštne nedeje. Príčinou je pandemická únava. Celá pandémia trvá už viac ako rok a pomaly si už ani nespomíname, aký bol život pred ňou. Návrat k aspoň trochu normálnemu životu je pomalý, pandémia dominuje médiám, rozhovorom a nedá sa z nej uniknúť. To na človeka pôsobí hodne skľučujúco a odoberá mu energiu a chuť do života. V tejto situácii je to úplne normálne. Zároveň má dlhodobé prežívanie iba negatívnych pocitov negatívny dopad na naše zdravie, preto je dôležité hľadať aj v tejto situácii spôsob, ako si pomôcť.  

Najviac pomáha dopriať si nikým a ničím nerušený niekoľko hodinový oddych. Neriešiť školu, prácu ani žiadne iné povinnosti a ponoriť sa do činnosti, ktorá nás naplno pohltí a zamestná našu hlavu. Čo vám najviac pomôže, vie každý z vás najlepšie sám, môže to byť zaujímavý film alebo seriál, kde budete po konci každej epizódy netrpezlivo prepínať na ďalšiu, kniha od ktorej sa nebudete vedieť odtrhnúť, ale aj rozhovor s kamarátmi, či videohra. Dôležité je, aby ste sa vedeli do toho naplno ponoriť a aspoň na chvíľu zabudli na svet okolo. Pomáha aj to, keď vás činnosť, ktorú vykonávate núti prekonať určité prekážky, prekonať samých seba. Vtedy najlepšie zabudnete na to, čo sa deje okolo, vaša pozornosť bude sústredená na dosiahnutie stanoveného cieľa. 

Pomaly sa už dostávame z najhoršieho von a vraciame sa k životu, aký nám je známy a blízky. Nejde to ale zo dňa na deň, preto je dôležité nájsť si čas a priestor aspoň na malé radosti. 

Picture of admin

admin

administrátor webového sídla SPŠE
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp