16 ON AIR baner

16 ON AIR

Je názov hudobnej relácie ktorej štyri diely vznikali v priestoroch našej priemyslovky v multimediálnych štúdiách. Projekt realizovalo Kreatívne centrum RTVS s profesionálnym tímom kameramanov, zvukárov, osvetľovačov a režisérov, ktorí v rámci workshopov so žiakmi cvičili a následne natočili reálne diely hudobnej relácie zloženej z rozhovoru a pesničky hosťa – interpreta. Najdramatickejšou časťou workshopov bol živý strih za režijným pultom, kedy žiaci za kamerou ale aj strižňou vykonávali pokyny režiséra cez slúchadlá.

Po produkcii sa žiaci odobrali do postprodukčnej učebne, kde znova pod vedením profesionálov upravili zvuk a následne finálne video z troch pohľadov kamier.

Moderátorom hudobnej relácie bol Juraj Čurný, ktorý si postupne pozval na rozhovor známych umelcov, Peter Bič Project, Adama Ďuricu, Alana Murina a vo finále Majka Spirita, ktorý je s názvom ulice Hálova16 historicky prepojený.

Poďakovanie za profesionálny, ale aj ľudský prístup patrí samozrejme tým, ktorí pracovali s našimi žiakmi a ukázali im kúsok majstrovstva zo svojej brandže. Možno sa raz stretnú na veľkých produkciách, či ešte ako žiaci na iných projektoch, ktoré v rámci spolupráce s RTVS vzniknú.

  • Richard Raiman: réžia a produkcia
  • Lubomir Čechovič: strih a online strih 
  • Pavol Hospodár ml.: svetlo a kamera
  • Marián Gregorovič: zvuk a zvuková postprodukcia
  • Juraj Čurný: scenár a dramaturgia 
  • Adnan Hamzič: programový riaditeľ Kreatívneho Centra Bratislava

 

O vzhľad umelcov a moderátora pred záznamom sa postarali maskérky a vizážistky z partnerskej SOŠ kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej ulici v Bratislave.

Ďakujeme.

Mgr. et Mgr. Jozef Lukianov

admin

admin

administrátor webového sídla SPŠE
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp