Programovanie digitálnych technológií

Nový študijný odbor v spolupráci s

openlab logo
PDT

2573M - Programovanie digitálnych technológií

Tvorba   aplikácií   a   hier,   inovatívne   myslenie,   aj  práca  na   reálnych projektoch. To všetko v spolupráci s tech odborníkmi z praxe, ktorí budú študentov a študentky na ich ceste sprevádzať a podporovať. Staň sa súčasťou tohto inovatívneho študijného programu aj ty!

Ak si deviatak alebo deviatačka a rozhoduješ sa, čo ďalej, určite neprehliadni náš nový študijný odbor s názvom programovanie digitálnych technológií, ktorý spúšťame už v nasledujúcom školskom roku 2021/2022.

Čo sa naučíš?

admin ajax

Naučíš sa vytvárať skutočné digitálne produkty

produkty

Odbornú časť štúdia bude zabezpečovať organizácia OpenLab v spolupráci s tech odborníkmi z praxe

oblasť

Už v prvom ročníku si budeš môcť vybrať smer, ktorému sa chceš venovať

HybridLab

Vývoj hybridných aplikácií

Vieš, že hybridné aplikácie používaš vo svojom telefóne každý deň? Umožňujú nám komunikovať cez sociálne siete, fotiť, hrať hry, a mnoho ďalších vecí. V HybridLabe sa naučíš pracovať s technológiou, pomocou ktorej budeš tvoriť aplikácie pre web, internet vecí, mobilné zariadenia či desktopy. Budeš sa môcť pochváliť projektom alebo produktom, ktorý bude dostupný na všetkých najrozšírenejších platformách (web, iOS/Android, Windows, atď.). Ak budeš potrebovať pomoc, podporu alebo cennú spätnú väzbu, k dispozícii ti bude tvoj LabMaster, ktorý ťa prevedie celým procesom.

GamesLab

Vývoj hier

Rozvíjaj svoju kreativitu a nauč sa vyvíjať mobilné hry! V GamesLabe budeš mať príležitosť naučiť sa pracovať s herným dizajnom, grafikou a programovaním. Nahliadneš aj do základov podnikania v hernom biznise, aby si vedel/a, ako toto odvetvie funguje, ak sa v ňom budeš chcieť uplatniť alebo presadiť s vlastným kreatívnym nápadom. Tvojim cieľom bude vytvoriť mobilnú hru s uceleným herným konceptom, ktorá bude mať potenciál uchytiť sa aj na platforme Google Play Store pre Android. Pracovať budeš v tíme so spolužiakmi, spoločne popustíte uzdu fantázii a vyskúšate si rôzne pracovné pozície. Pomáhať vám bude aj profesionál v tvorbe hier, náš LabMaster.

Technologický garant:

wezeo

Technologický garant:

PPS

Rozvoj osobnosti

Mäkké zručnosti a rozvoj osobnosti

Kým technologické zručnosti ti otvoria dvere do sveta digitálnej ekonomiky, mäkké zručnosti ti pomôžu v ňom napredovať. V tomto študijnom odbore kladieme dôraz aj na rozvoj tvojej osobnosti, vnútornej motivácie a záujmov. Naučíš sa vnímať svoje silné stránky, zistíš, v ktorých oblastiach sa viac rozvíjať, ako komunikovať spätnú väzbu a ako s ňou pracovať, keď ju sám/a dostaneš. Budeš vyhodnocovať vlastný progres a mať zodpovednosť za svoj rozvoj.

Marketing a predaj

Marketing a predaj digitálnych produktov

Aby bol tvoj produkt alebo projekt úspešný na trhu, musia sa o ňom ľudia dozvedieť. Popri vývoji digitálnych produktov sa naučíš aj to, ako ich predať! Osvojíš si základy marketingovej komunikácie, dozvieš sa, ako vybudovať značne dobré meno, aj ako ponúknuť svojim zákazníkom naozaj hodnotný produkt alebo službu.

OpenGate

Výsledok tvojej práce budeš mať možnosť na konci školského roka prezentovať na verejnom podujatí OpenGate, kde študenti predstavujú svoje projekty. Posledné podujatie OpenGate sa uskutočnilo 12.06.2019. Zúčastnilo sa ho viac ako 150 hostí vrátane rodičov, učiteľov, priateľov, zástupcov spoločností, verejných inštitúcií, vysokých škôl a neziskových organizácií.

Premýšľaš, či sa do tohto
študijného odboru hodíš a chceš vedieť viac?

Študijný odbor je pre teba určený, ak:

  • sa túžiš odborne aj osobnostne rozvíjať,
  • máš odvahu prijímať nové výzvy a samostatne ich riešiť,
  • chceš rozvíjať svoju schopnosť pracovať v tíme,
  • si zodpovedný aspoľahlivý,
  • máš chuť pracovať na sebe a učiť sa nové veci,
  • zaujímaš sa o technológie a dianie v tvojom okolí.

Prihlás sa na naše
online stretnutie a zisti viac!

Pripravili sme pre teba sériu informačných stretnutí, na ktorých sa môžeš dozvedieť viac o novom študijnom odbore, porozprávať sa s odborníkmi z praxe, ktorí ťa budú vyučovať, alebo so študentami, ktorí už aplikácie a hry vyvíjajú.

Ako sa prihlásiť do študijného odboru?

Do tohto unikátneho študijného odboru prijmeme v prvom roku 30 študentov a študentiek, z ktorých sa 15 bude zameriavať na tvorbu hier a 15 sa bude rozvíjať v oblasti vývoja aplikácií.

01

Do 16. apríla odošli oficiálnu prihlášku na SPŠE Hálova, ktorú ti pomôže vyplniť tvoj učiteľ alebo rodičia. Zároveň vyplň a odošli tento dotazník pre OpenLab. Prihlásený/á do tohto odboru si až po vyplnení oboch častí.

02

Na tvoju emailovú adresu ti z OpenLabu pošleme uvítací email, ktorým ťa pozveme na rozhovor ešte pred prijímacími skúškami. Keďže vieme, že výber študijného odboru je pre teba veľký krok, je pre nás dôležité, aby sme sa navzájom spoznali a pomohli ti vytvoriť si bližší obraz o tom, ako a s kým by si spolupracoval/a. V našom emaili nájdeš všetky dôležité informácie a inštrukcie.

03

Ak sa ti náš rozhovor bude páčiť, posledným krokom sú prijímacie skúšky na SPŠE Hálova, ktoré sa uskutočnia 03.05.2021 a 10.05.2021.

04

O výsledku výberového procesu ťa informujeme najneskôr do 20.05.2021.

Bližšie informácie k prijímacemu konaniu a ku kritériám pre prijatie uchádzačov o denné štúdium v školskom roku 2021/2022

Ak máš otázky, alebo sa potrebuješ poradiť, neváhaj nám napísať na info@openlab.sk.

Prezentácie študentských projektov

Viac prezentácií študentských projektov nájdeš na OpenLab YouTube kanáli.

Ukážky študentských projektov